Yüreklerden zihinlere yolculuk…

Eğitimcilik, koçluk ve yazarlık alanlarında ilerlemeye devam ederken; insanların önce yüreklerine, sonra zihinlerine dokunmak benim gerçeğim. Önce insan yaklaşımını ilke edindim. İnsana ulaşabilmek için önce yüreğini görmek ve yüreğine dokunmak gerekir. Yüreğe dokunmadan, zihne dokunuşlar yapmaya başlamak, çöldeki ayak izlerine benzer.

Dr. Yaprak BARAN TECİR, MCC

NLP Master

İ.Ü. İşletme Fakültesi mezunuyum. İ.Ü. İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Davranış Bilimleri Anabilim Dalı’nda “3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde çalışan personel ile müşteri arasındaki ilişkiler” konulu teziyle yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Yönetim organizasyon ve Personel Yönetimi bölümünde “Kurumsallaşma ve Örgüt Kültürü Arasındaki İlişki ” konulu teziyle de doktor unvanını aldım.

Gerçekleştirdiğim akademik çalışmalar arasında; İstanbul ili sınırları içerisindeki faaliyet gösteren özel okulların kurumsallaşma düzeyi ve üretim sektöründe faaliyet gösteren firmalarda astların yöneticilerini model almasına ilişkin araştırmaları yeralmakta. Profesyonel iş hayatım ağırlıklı olarak basın sektöründedir. Milliyet Gazetesi İnsan Kaynakları Departmanın yönetici olarak görev aldım. İlaç sektöründe insan kaynakları ve eğitim alanında üst düzey yöneticilik görevini yerine getirdim.

Koçluk yolculuğuna Adler International Learning Koçluk Okulu ile başladım. Koçluğu öncelikle bireyin kendi farkındalığını görmesine ve ortaya çıkarması sürecinde bir yolculuk olarak değerlendiriyorum.

Adler ile başlayan yolculuğum, Ericson ‘da NLP Master ile devam etti. Şu anda Geştalt öğrenci olarak bu süreci taçlandırıyorum. İş hayatındaki bireylere yönetici koçluğu ve aile şirketlerinde ikinci kuşaklara ikinci kuşak koçluğu ve mentorluğu yapıyorum.

Üniversitelerde, şirketlerde ve yerel yönetimlerde liderlik becerileri, mentorluk ve kişisel gelişim eğitimleri vermekteyim.

Pati ve Tata, Güçlü Soru Sorma Sanatı, Kendini İfade Etmenin 125 Yolu ve Anlayarak Hızlı Okuma kitaplarının yazarıyım.

Yüreklerden zihinlere doğru bir yolculuk benimki… Nefes aldığım sürece…

Liderleri Strateji ve Vizyonla Donatıyoruz

Liderlik ve Yöneticilik, Koçluk Yapan Yönetici, Ekip Çalışması, İnsan Kaynakları Eğitimleri, İş Hayatında Profesyonel duruş gibi birbirinden değerli eğitimler…
İkinci kuşak olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Yöneticiliğinizi geliştirmek ve kariyerinizde ilerlemek mi istiyorsunuz? Kendinizin ne kadar farkındasınız? Neye ihtiyacınız var?
Şirketlerin; yönetim, organizasyon, uygulama yöntemleri ve metodlarına ilişkin problemlerine çözüm bulunması ve şirkete en uygun adımların belirlenmesi süreçlerini kapsamaktadır. Bu süreç “profesyonel yönetim teknikleri” kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
We boost our clients to get more sales

102

Kurumsal Firma

244

Eğitim Programı

4000+

Ulaşılan Değer (Kişi)

Ağustos 2021’de Petrol Ofis Management Trainee programı ile birlikte Akaryakıt Dışı Ürünler departmanında Uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladım. Eş zamanlı olarak başlamış olduğum pozisyonun sorumluluklarını yerine getirirken bir yandan da dahil olduğumu program kapsamında çeşitli eğitimler ve oryantasyonlar aldım, mentorluk çalışması da bu programa dahil olan çalışmalardan ve imkanlardan bir tanesiydi.

Kimya görüşmesi ile başlayan mentorluk sürecinde ilk görüşmem Yaprak Hanım ile gerçekleşti ve ikimizin de ortak kararı ile bu süreci beraber ilerlettik. Yaprak Hanım’ın sakin ve güven veren bir yapısı var. Görüşmelerimizi gerçekleştirirken çoğu zaman birbirimizin sorularının ve düşüncelerinin üzerine bakış açılarımızı genişleterek ilerledik. Kendisi iletişime açık, düşünen ve doğru yönlendirmeleri ile düşündürten biri.

Süreç kapsamında gerçekleştirdiğimiz liderlik çarkı, kısa dönemli hedef koyma vb. birçok çalışma ve bu çalışmaların çıktıları üzerine yapılan görüşmeler kişisel yetkinliklerim ve eksik olabileceğini düşündüğüm noktalar ile ilgili daha net bir fotoğraf çekmeme yardımcı oldu. İyi olduğum ya da geliştirmem gereken yönlerimin sözlü olarak farkına varmamı ve bu konular üzerinde ne gibi çalışmalar yapabileceğim konusunda mentorluk desteği ile ilerlemem kararlarımın daha net olması ve aksiyon planımı netleştirmem konusunda bana fayda sağladı. Süreç boyunca yapılan görüşmelerde karşılıklı olarak sorulan doğru sorular keyifli bir beyin fırtınası ortamı yarattı ve daha önce aklıma gelmeyen konular üzerinde de düşünmemi sağladı.

Elif ATAK