Profesyonel Koçluk

Koçluk yapan kişi danışanın yol arkadaşıdır. Koç, danışanın kendisini tanımasına, kendi potansiyelini görmesine ve ortaya çıkarmasına ve mevcut durumdan varmak istediği hedefe doğru ilerlerken ona eşlik eden kişidir. Koçluk sürecinde ayna metaforu çok kullanılır. Koç, danışana ayna tutarak, danışanın kendi hedefleri doğrultusunda adımlar atmasını sağlar. Bu süreçte güven, cesaret, odakta tutma, sınırları zorlama, soru sorma ve dinleme becerileri öne çıkar. Bu yolculuk, hem koç için, hem de danışan için birlikte bir öğrenme sürecidir.

Bir koç olarak bu yolculuğuna Adler International Learning Koçluk Okulunda başladım. Ardında Nlp alanında Master yaptım. ŞU anda da Geştalt Uygulayıcı olmak için eğitim alıyorum. Koçluktaki yolculuğumu MCC unvanı ile taçlandırdım. Bununla birlikte, hala yol aldığımı ifade etmek isterim.

Almış olduğum eğitimlere, uzun yıllar insan kaynakları/eğitim alanında çalışmış olmamın getirdiği deneyime ve akademik kariyerime dayalı olarak ikinci kuşak koçluğu (aile şirketleri), yöneticilere yönetici koçluğu ve mentorluk yapmaktayım.