Profesyonel Koçluk

  • Kurumsallaşma sürecinde şirketiniz için nasıl bir fayda yaratmayı hedefliyorsunuz?
  • İkinci kuşak olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
  • Yöneticiliğinizi geliştirmek ve kariyerinizde ilerlemek mi istiyorsunuz?
  • Hayat ile ilgili öncelikleriniz neler?
  • Kendinizin ne kadar farkındasınız? Neye ihtiyacınız var?

Hayatı anlamak; kendinizi anlamak ve farkına varmak ile başlar. Hayatın içinde olmak, o farketmek, öğrenmek, varmak istediği noktayı belirlemek koçluk yolculuğunudan aşamalarıdır. Bu yolculukta önemli olan; anda kalarak kendimizle ve hayatla ilgili farkındalıkların artması ve şükretmeyi bilmemizdir.

Koçluk yolculuğuna Adler International Learning Koçluk Okulunda başlayan ve koçluğun öncelikle bireyin kendi farkındalığını yakalaması ve görmesine dayandıran Dr. Yaprak BARAN TECİR, uzun yıllar insan kaynakları ve eğitim alanında çalışmış olmasının getirdiği deneyimi ve akademik kariyerindeki birikimini ikinci kuşak koçluğu (aile şirketleri) ve iş koçluğu yaparak danışanları ile paylaşmaktadır.

Danışanlarının kendilerini, çevreyi ve ulaşmak istedikleri hedefleri keşfetme yolculuğuna eşlik etmekte ve bu yolculukta farklı seçenekleri görmelerine destek vermektedir.

Koçluk yapan kişi danışanın yol arkadaşıdır. Koç, danışanın kendisini tanımasına, kendi potansiyelini görmesine ve ortaya çıkarmasına ve mevcut durumdan varmak istediği hedefe doğru ilerlerken ona eşlik eden kişidir. Koçluk sürecinde ayna metaforu çok kullanılır. Koç, danışana ayna tutarak, danışanın kendi hedefleri doğrultusunda adımlar atmasını sağlar. Bu süreçte güven, cesaret, odakta tutma, sınırları zorlama, soru sorma ve dinleme becerileri öne çıkar. Bu yolculuk, hem koç için, hem de danışan için birlikte bir öğrenme sürecidir.

Bir koç olarak bu yolculuğuna Adler International Learning Koçluk Okulunda başladım. Ardında Nlp alanında Master yaptım. ŞU anda da Geştalt Uygulayıcı olmak için eğitim alıyorum. Koçluktaki yolculuğumu MCC unvanı ile taçlandırdım. Bununla birlikte, hala yol aldığımı ifade etmek isterim.

Almış olduğum eğitimlere, uzun yıllar insan kaynakları/eğitim alanında çalışmış olmamın getirdiği deneyime ve akademik kariyerime dayalı olarak ikinci kuşak koçluğu (aile şirketleri), yöneticilere yönetici koçluğu ve mentorluk yapmaktayım.

Danışmanlık Almak İçin Tıklayın