Paydaş Yorumları

Bugüne kadar vermiş olduğum eğitimlerime katılan değerli katılımcılarımın yorumlarını sizlerle paylaşıyorum. Değer vererek ve değer katarak paylaşmanın en güzel yanı, bu yorumları almak. Bu yorumlar eğitimcilik yolculuğumda beni daha da yukarılara taşımakta. Belki bir gün, sizin de yorumunuz burada yayınlanır…

Merhaba Yaprak Hocam;

Çemesan Group İK Departmanında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev almaktayım. Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi sertifika programı eğitimine katılmamdaki amaç kariyerim deki yolculuğumda kendimi geliştirebilmek ve farkındalıklar katmaktı.Sizinle bir ara da olmaktan büyük bir keyif aldım.Bu eğitim sürecinde sizin sayenizde bir çok noktaya farklı açılardan bakmama ve muhteşem bir eğitim almama vesile oldunuz.Eğitim tarzınız ve diyoluğunuz bana göre muazzamdı. İyi ki sizi tanıma fırsatım olmuş. Yollarımızın tekrar kesişmesi dileğimle. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle❤️

Birgül Üstündağ, Çemesan Group / İnsan Kaynakları Uzmanı

Yaprak Tecir Hocam  Merhaba,

Hafta sonu sizden aldığım eğitim hem öğretici hem de çok  keyifliydi. Derslerinizde alışılmışın dışında uyguladığınız tekniklerle bizi eğitim sürecine  katarak aktif katılım ve dinleme sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. 

Sevgi ve Saygılarımla 

Özlem Kılıç

Merhaba Yaprak Hocam,

Sorular sorarak nasıl daha etkili bir şekilde farkındalık yaratarak yolumuza daha sağlam gidebiliriz bunu öğrendim. 

Saygılarımla.

Büşra Yüksel

Yaprak Hocam,

Eğitimin ilk günü bana söylediğiniz cümle ile iki gün beni düşünmeye teşvik ettiniz. “Zırhını çıkarmanı öneriyorum.” Bu cümle beni yıllar öncesine götürdü. Girdiğim iş görüşmesinde “kariyerin için geç kalmışsın…” ifadesini kullanan görüşmecinin o gün bana sardığı geç kalmışlık korkusu benim zırhım olmuş ve hedefime giderken beni geride bırakacağını düşündüğüm her şeye ve herkese karşı nedenini bilmediğim, istemsiz bir tepki oluşturduğumu fark ettim. 

Kendimde dış referanslara karşı bir koruma geliştirdiğimi gördüm. 

Yaptığımız diğer çalışmalar ve uygulamalı konular sonucunda verdiğiniz geribildirimler ile de ne kadar cesur ve güçlü olduğumu yeniden hissetmeme neden olduğunuz.  Tüm destekleyici yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Değerli bilgi ve tecrübelerinizle tüm gün dersteki hakimiyetiniz, her birimizle ayrı ayrı yorulmadan ilgilenmeniz de ayrıca çok güzeldi.

 

Sizi tanımak çok keyifli ve zenginleştiriciydi.

Bundan sonra da görüşmek ve bilgilerinizden yararlanmak dileklerimle.

Teşekkürler, Sevgiler 

Mehtap Mutlu
Değerli Dr. Yaprak Baran Tecir hocamla Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde almış olduğum İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programında tanışma fırsatı yakaladım.

Kariyerini İnsan Kaynakları alanında sürdürmeyi düşünen birisi olarak almış olduğum eğitim bu alanda nasıl daha verimli olabileceğimi öğrendiğim bir kılavuz niteliğinde oldu. Emekleriniz ve değerli bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

Meltem Yüce, Özen Sezin Okulu / İnsan Kaynakları Sorumlusu
Yaprak Hanım Merhaba,

10.03.2024 tarihinde MBA programının sınavınıda geçerek program tamamladık.

Bu yolculuktaki en büyük şansımzımız tarafınızdan verilen liderlik eğimlerini almak oldu.

Kıymetli destek ve iş birliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Sağlıcakla kalın

Saygılarımla

Sinan Yücel, Çelebi Aviation
Merhabalar Yaprak hanım
Gümbür gümbür yoğun eğitimin kapanışı pasta üzerinde kiraz kıvamındaydı sayenizde Hem bilgi hem deneyim hem de vaka çalışmalarıyla su gibi akıp geçen notlarıma onlarca sayfa, kalbime de bolca heyecan ekleyen bir pazar dersiydi zihnimde yeni kapılar açıldı Emeğinize ve vaktinize sonsuz teşekkürler 🙏🏻🌟
Elif Beyza Demir
Merhaba Yaprak Hocam;

Sizinle eğitime girmek çok keyifliydi. Kendi kendimizin koçu olup baş etme mekanizmalarımızı geliştirdik. Aynı zamanda güçlü yönlerimizi fark ettik.

Eğitimde konuşurken içgörümüzü arttırdık. Yaptığımız iş tamamen iletişim üstüne bize bu konuda destek verdiğiniz için teşekkür ederim. Keyifle iş hayatında da öğrendiklerimi kullanacağım.

Çok teşekkürler.

Ece İrik, Esfa Grup
Kariyerini İnsan Kaynakları alanında sürdürmeyi düşünen birisi olarak sizden aldığım eğitimle birlikte bu alanda nasıl daha verimli olabileceğimi öğrenmiş oldum. Ayrıca İnsan Kaynakları alanını daha yakından tanımış oldum. Başvurmuş olduğum şirketlerde yapılacak çeşitli mülakatlara sayenizde daha özgüvenli bir şekilde girmiş olacağım. Mülakatlara eğitiminiz sayesinde daha iyi hazırlanmış olacağım. Benim için çok verimli bir eğitimdi. Diğer eğitimlerinizi de takip ediyor olacağım katkılarınız için teşekkür ederim.
Burak Kayaş, Psikolog
Eğitimimizin son günü içten, samimi ve çokça uygulama yaparak geçti. Mülakat simülasyonu sırasında çift taraflı bakış açısıyla etkili ve basit sorular sorarak amaca ulaşmayı öğrendiğim, ajandama pek çok yeni biler eklediğim ve öğrendiklerimi uygulamak için sabırsızlandığım bir eğitimi sonlandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaprak hocamla eğitim süresinin su gibi akıp gitmesi, zamanın ne kadar verimli geçtiğinin örneğidir. Yeni eğitimlerde buluşmak dileğiyle..
Zeynep Demirel
Yaprak Hocam merhaba,

Dün sizinle olan dersimizi tamamladık, kendi adıma çok teşekkür ederim. Eğitiminde, bize anlattıklarınız o kadar kıymetli ki gerçek hayatta uygulayabileceğim ve yol gösterici bilgiler oldu. Koçluk dersinde kişisel farkındalığımı artırdınız. Sizden önceki ve sizden sonraki Mehtap oldu. 🙂 Emeğinize ve yüreğinize sağlık.

Sizinle tanışma fırsatı veren, siz değerli hocalarımızdan eğitim almamıza fırsat veren, sağlayan İstanbul Institute Kurumu’na da ayrıca teşekkür ederim.

Son derste hasta olmanıza rağmen ,asla performansınızı düşürmeden, bütün bir gün ders anlattınız tekrardan geçmiş olsun.

Mehtap Bülbül

Her anlamda muhteşem bir eğitimdi. Değerli Yaprak Hocam çok donanımlı ve tecrübe sahibi bir eğitimci.

Her alanda kullanabilecek şeyler öğrendim. Sayesinde kendi adıma çok faydalı ve ileriye götüren bir eğitim süreci geçirdim. Yaprak Hocamızın diyaloğu, eğitimi, sunum tarzı ve konulara olan hakimiyeti muazzamdı.

 Her kıymetli bilgi için sonsuz teşekkürler…

Aylin Atalay, Lanes Logistics / Office Assistant
Sevgili Dr. Yaprak Baran Tecir hocamla İstanbul Institute’den aldığım İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programında tanıştık. Sınıfa girdiği ilk andan itibaren çevresine yaydığı nefis pozitif enerjisi, karşısındaki kişiyi hiç tanımasa bile onu anlama, ihtiyacını görme isteği uzun zamandır kimsede görmediğim bir hissi uyandırdı bende. Samimi, sıcak ve yol gösterici tavrı beni hiç düşünmediğim bir tarafa doğru itti ve “bu işi ben de yapmak istiyorum” dedim. En önemlisi de zihnimde hala yankılanan bir cümle bıraktı bana “Hayatta tek bir şey yapmayın, kendinizi besleyin, iş hayatınız dışında hobileriniz olsun.” İnsanın yalnızca kazandığı paranın değil, ailesinin, çevresinin ve sosyal yaşamının da ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatmış oldu. En çok da bunun için teşekkür ederim. İyi ki tanışmışız, dilerim yollarımız daha çok kesişir. Teşekkür ederim hocam. Sevgiler.
Ela Begüm Gürdal, Tahincioğlu / Psikolog & İnsan Kaynakları Uzmanı
Yaprak hocadan “Personel Temini ve Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, İnsan Kaynaklarında Yeni Trendler, İnsan Kaynakları için Koçluk Şapkası” eğitimlerini aldım. Her bir eğitimde kendisinden oldukça kıymetli teorik ve pratikte kullanabileceğimiz bilgiler edindim. Eğitimlerini interaktif şekilde sürdürüyor olmasından dolayı kendimi aktif bir öğrenme sürecinde hissettim. Ayrıca Yaprak hoca’nın iletişim tarzı ile eğitimler çok keyifliydi. Geri bildirimlerinin yönlendirici ve öğretici olmasından dolayı da kendisine çok teşekkür ederim. Bu eğitimleri kendisinden aldığım için oldukça mutluyum.
Burak Nur, Psikolojik Danışman
Cümleme direkt olarak 7 haftalık eğitim sürecimizde Yaprak Hocam ders günümüz iki gün olarak sınırlı kalmamalıydı diye tatlı bir sitemle başlamak istiyorum ☺️ Bu iki günlük süreçte sanki özel ders almışım hissiyatını bana geçirdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Yapmış olduğumuz uygulamalı örneklerle yoluma ışık oldunuz ve koçluk eğitiminizle de farkındalığımı kazandırdınız. Her dakika daha nasıl verimli olabilirim çabanız gerçekten görülmeye değer ve tüm öğrenci adayları için deneyimlenmesi gereken bir kazanım, gerçekten saygıyla önünüzde eğiliyorum Hocam 🙏🏼 iyi ki sizinle kesişti yolumuz, inanıyorum ki tekrardan görüşeceğiz 🌸

Saygı ve çokça sevgilerimle sizi tanıdığıma çok çok memnun oldum 🌸

Zuhal FIRAT
Ben Tuğba Alanyurt bugün eğitime girdiğiniz Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan KAynakları Yönetimi insanbul enstitüsü sertifika programı öğrencisiyim,

Sizin hayatıma 2 günde olsa değinmiş olmanızdan dolayı çok şanslı ve mutlu hissediyorum gerek bize verdiğiniz eğitim gerek bizlere yarattığınız farkındalık için çok teşekkür ediyorum bu değerli bilgileri hayatımın sonuna kadar çoğaltarak kullanacağım .Ben dün ve bugün için o sıralardan kendini fark etmiş bir birey olarak kalkmamı sağladınız dediğimiz gibi ben bugün sizin eğitiminiz ile içimdeki beni daha bir başka yönleri ile keyfettim bu yolda bana bu kadar değerli bilgiler doğrultusunda ışık tuttuğunuz için hayatımın sonuna kadar size minnettarım olacağım. Gönülden zihinlere uzanan bu değerli bilgileri kariyerine sağlam bir benlikle başlamış olacak bir öğrenciniz olarak kullanacağım. Bence kendini tanımak ve sevmek isteyen her insanın sizin ile yolu kesişmesi gerekmektedir.

Size çok çok teşekkür ediyorum.
Hayat bahçenizde hep güzel çiçeklerin açması dileğiyle .

Tuğba ALANYURT

Geçtiğimiz hafta sonu katıldığım “Seçme ve Yerleştime” ve “Koçluk Becerileri” eğitimi hakkında geri bildirimlerimi paylaşmak istiyorum.

Katılım sağladığım eğitim hem özel hayatımda hem de iş hayatımda farkındalık oluşturdu. Şöyle ki mevcuttaki davranışlarımı iletişimimi sorgulama fırsatı sağladı. Ve hayata bakış açımı olumlu anlamda değiştirdi.

Eğitim esnasındaki değerli bilgi dokunuşlarınızı hayatımda uygulamaya başladım😊 Güçlü soru sorma sanatı ve Kendini ifade etmenin 125 yolu’nu sipariş ettim ve heyecanla gelmelerini bekliyorum.

Eğitim ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Ayşe ŞEKER, Flexible Packaging Solutions / Human Resources
Yaprak hocam bu eğitimde tanıştığım çok değerli bir insandır. Gördüğünüz yerde kendisi ile muhakkak sohbet etmeniz gerekir hayata bakış açısı çok farklı bir eğitmendir.

İnsan Kaynakları Yönetimi sertifika programında bize çalışanların kariyer yolculuğunda koçluk
uygulamalarının nasıl yapılacağı ayrıca etkin mülakat yöntemlerini anlattığı oldukça faydalı eğitim
verdi. Bence eğitim kısaydı daha uzun ve yüz yüze olması gerekliydi çünkü Yaprak hocamı dinlemek ve
onun engin bilgilerinden daha fazla faydalanmamız gerektiğini düşünüyorum. Hem benim hayata
bakış açımı hem de çalışma arkadaşlarıma karşı tutumumdaki değişikliğe sebep olduğu içinde ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Sevgi ve Saygılarımla,

Melike ADA
Yaprak hanım ders anlatımından çok memnum kaldım, çünkü derslerinde her birimizin öğrenerek gelişmemizi gerçekten önemsediğini hissediyorduk.

Öğretmenimizin dersleri dinamikti ve her birimizin kişisel gelişimine dokundu.

Diğer ders arkadaşlarım katılır mı bilmiyorum ama derslerde güvende hissettim.

Bir çok “Aha!” anı yaşadım, ve iş hayatında uygulanabilirliği olan yaklaşımlar öğrendim.

Derslerden sonra annemle bir çok konuşma konusu açıldı.

Burak CANSOY
Merhaba Yaprak Hocam,

Sizinle geçirilen güzel dakikalar için bende duygularımı paylaşmak istedim,

Koçluk bakış açımı özetlemem gerekir ise, doğru sorular sorarak kendime hak ettiğim hayatı verebileceğimi, bir şeyi istiyorsam peşini bırakmamam gerektiğini ve mutlu bir hayat yaşamak istiyorsam, hayatı bir amaca bağlamam gerektiği kişilere veya bir eşyalara bağlamamam gerektiğini sayenizde öğrendim. Geri bildirim konusunda, geri bildirim vererek ve bunu karşıdan alarak iletişimin etkin kaldığı ve başarıyı artırdığı konusundaki izlenimler hayatımın bir parçası olarak devam edecek. Seçmiş olduğum değerlerimin hayatımdaki önceliklerimi bir kez daha doğruladığını gözlemledim. Yapılacak doğru bir mülakatın, iş başarısındaki yeri ve öneminin, takım olmanın, doğru kişiyi bulmanın ilk adımının temelleri olduğunu ve kişileri taktir etmenin ve taktir almanın gücünü sayenizde öğrendim.

Emekleriniz için ve paylaşımlarınız için teşekkürler. =)

Deniz KÜRTÜNCÜ
Yaprak Hocamızdan aldığım Koçluk Becerileri ve Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri eğitiminden memnuniyetimi dile getirmek için sizlere bu maili gönderiyorum;

Online bir eğitim olmasına rağmen, Hocamın içtenliği, samimiyeti, profesyonelliği ve anlattıklarını hayatında uyguladığını hissettiren duruşu, beni çok etkiledi… Genel olarak anlaşılır bir içerikle, huzurlu bir ortam sağlayan hocamızın enerjisi çok güzeldi.. Yüz yüze eğitimlerde bile bazen sıkılabiliyorken, online bir eğitimde böylesine verim aldığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Hem kişisel farkındalığıma hem de mesleki hayatıma pozitif etkilerini sağlayan bu güzel eğitim için Yaprak Baran Tecir Hocama teşekkür ederim.

Hocamla yollarımızın kesişmesine vesile olduğunuz için kurumunuza da ayrıca teşekkürler.

Emel YEŞİLYURT
Sizden aldığım eğitimle hayatıma sihirli dokunuşlar yaptınız. Güler yüzlü, işini seven, insanı seven yönlerinizle katkılarınız büyük. Her şey çok profesyonelceydi.

Bu eğitimin benim için çok faydalı ve deneyim kazandırdığını düşünüyorum.

Her şey için sonsuz Teşekkürlerimi sunarım.

Fulya PALANLI
Beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren % 100 yabancı sermayeli firmada İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmaktayım ve yaklaşık olarak bu alanda 7 yıllık tecrübe sahibiyim.

Dr. Yaprak Baran Tecir ile İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitiminde tanışma fırsatı yakaladım. Takdir edersiniz ki İnsan Kaynakları alanında da birçok alanda olduğu gibi çok sayıda eğitim kurumu ve eğitmen bulunmaktadır. Açıkçası eğitime ilk başladığımda bu eğitiminde yüzeysel kalacağını uygulamaya yönelik çok da katkı sağlayacağını düşünmüyordum. Ancak şunu samimi bir şekilde ifade etmek isterim ki eğitimde geçirdiğim tüm süre boyunca hiç bitmesini istemediğim eğitim olmuştur. Eğitim sonrasında hem iş hayatımda hem de iş hayatı dışında kullanabileceğim çok kıymetli bilgiler elde etme fırsatı yakaladım.

Kendisinin alanında çok donanımlı öte yandan insan ilişkileri noktasında çok içten, danışanın çalıştığı sektör ya da pozisyon ne olursa olsun kendisine katkı sağlayabileceği yetkinlikte biri olduğunu düşünmekteyim.

Kendisini tanımış olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Mahmut KARAMAN, İnsan Kaynakları Uzmanı
Tek cümle ile anlatmam gerekirse “tadı damağımda kalan bir eğitimdi.” Fırsatım oldukça Yaprak Hocamın verdiği tüm eğitimleri almak isterim HAYATA BAKIŞIMI DEĞİŞTİRDİ kesinlikle..
Müge HAZIR, Bahçeşehir Koleji / Müdür Yardımcısı
BAU’nun liderlik eğitiminde tanıştım sizinle, iyiki tanışmışız, eğitim online olmasına rağmen herkese sorular sorarak aktif bir şekilde eğitime katılmamızı sağladığınız, sorularınızla farkındalık alanlarımızı genişlettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum, enerjiniz ve güler yüzünüzle bize ilham oldunuz.
Mustafa Fatih ÇETİNTAŞ, RESET
Merhaba Yaprak Hanım,

Eğitimcinin eğitimi programının iş hayatıma kattığı farkındalıklardan söz etmek istiyorum. Şirket içi eğitimlerin yanı sıra birebir eğitimlerde de çok faydasını gördüm.

Eğitim sürecinde pozitif yaklaşımınız ve ilginiz benim kendime olan inancımı daha çok arttırdı, Testler ile kendimi tanıdım ve katılımcıları nasıl tanıyabileceğimi öğrendim. Kafamdaki soru işaretlerinin cevabını sizin eğitiminizde buldum. Eğitim salonundan ayrılırken artık ben bu işi yapabilirim özgüveni ile yoluma devam ettim.

Sizden aldığım ilk eğitim değil ve son olmayacak, Daha sizden öğreneceğim çok şey var,

Bana kattıklarınız ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Hilal TAŞDEMİR
Yaprak Hocam Merhaba,

Sizden derslikler de almış olduğum tüm eğitimlerin sonunda cebimde her daim Kullanabileceğim farklı bakış açılarıyla öğretilerle ayrıldım, olduğumdan hep biraz daha öteye geçtim, eğitiminiz belirlenen saatlerle sınırlı kalmadı. Öğrettikleriniz dışında bilgi paylaşmaya olan tutkunuz, öğrencilerinizle olmaktan keyif aldığınızı hissettirmeniz, samimiyetiniz benimle beraber derste olan arkadaşlarıma bir şekilde yansımış ve birlik duygusunun hep sizin dersleriniz de oluştuğunu gözlemlemişimdir. Biten dersleriniz sonunda tüm iletişim bilgilerinizi paylaşıp ‘istediğiniz zaman sorularınız vs. olması halinde ulaşabilirsiniz’ cümlesinin hep altını doldurmuş olmanızda ayrıca çok takdir edilesi, güven verici olmuştur benim için.

Açık söylemek gerekirse ilk uzaktan eğitimim olan Profesyonel Koçluk eğitimine katılmadan önce bilgisayar karşısındayken eğitim sıkıcı olabilir mi gibi kaygılarım vardı ki, yine sizin bu değişimi tüm profesyonelliğinizle çoktan kucakladığınızı ilk derste görene kadar, tek fark bu defa evimdeydim 😊 Derslere olukça istekle katıldım, oluşturulan farkındalık ile oldukça öğretici, verimli geçen çok güzel saatlerdi ve hep iyi ki dedim…

İyi ki varsınız Yaprak Hocam.

Fatmagül YİĞİTER, BAİC Hukuk / Genel Müdür
İK’cılar için koçluk becerileri dersi bir harikaydı. Yaprak Hocamızla hem sektöre hem de yaşama bakışımız değişti. Bizimle tecrübelerini paylaştı. Birebir hepimiz ile çok güzel iletişim halindeydi. Mülakat hakkında çok fazla şey öğrendik ve uygulamalarla bizzat pekiştirdik, bam başka tecrübeler kazandık.
Ayşenur OKUYUCU
Yöneticilik ve liderlik eğitimi ile yola çıktığım bu süreçte tanımış olduğum sevgili Yaprak hocam bana bambaşka pencerelerden bakabilmeyi ve en önemlisi hayatımızda sorduğumuz soruların yaklaşımlarımızın ne kadar önemli ve değerli olduğunun farkına varabilmeyi sağladı bildiğimiz ama unuttuğumuz birçok şeyi hatırlattı. Her sorumun cevabını hep açıklayıcı olarak alabildim. Derslerinde anlatışlarından hiç sıkılmadığım dinlemekten keyif aldığım ve ayrıca kafamızı açan güzel oyunlarıyla devam eden dersleriyle çok verimli bir eğitimi tamamlamış oldum. Özellikle tavsiye ederim ki Güçlü Soru Sorma Sanatını mutlaka okuyun..
Şirin EZER, Biz Cevahir Haliç Avm / Müşteri ilişkileri Yöneticisi

Yaprak Hanım ile çalışanlarımız için birden fazla eğitim programı düzenledik. Samimi ve sıcak yaklaşımı, kullanıyor olduğu yaratıcı teknikler ile deneyimleyerek öğrenme ve/veya farkındalık yaratma hedeflerinde oldukça başarılı sonuçlar aldık. Eğitim öncesinde de birlikte çalışarak eğitimin kurumumuz ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermesini sağlamak adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Yeni dönemde de ortak projelerimizin devamını planlıyoruz…

Özlem TURAN, Simit Sarayı / Training, Training and Development Manager
Yaprak hocam ile yollarımız BAU ve İstanbul İnstitute’ nun ortaklaşa yürüttükleri Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika programı ile 2018 yılında kesişti. Yaprak hocam çok güçlü ve kararlı kişiliği ile örnek bir eğitimcidir. Eğitim boyunca ve tanıdığım süreçte bana ve etrafında olan diğer arkadaşlarına kendinize dahil her şeye ve herkese doğru sorular sorup, dürüstçe doğru cevaplar vermemiz gerektiğini öğretti. Farkında olmadığımız yönlerimizi işte bu doğru sorular ile çözeceğimizi aşıladı. Hayat ilkemiz olarak yeteneklerimizin üzerine gitmemiz gerektiğini, bir meslekle veya bir alanda değil bir çok alanda uzmanlaşmamız gerektiğini örnekleriyle anlattı . Hayatın getirdiği zorluklar ve gelişim içerisinde anne baba (Ebeveyn) olarak, iyi çocuk olarak, iyi bir aile bireyi olarak , toplumda yaşayan bir birey olarak herkesin ayrı ayrı birden fazla sorumluluğu olduğunu fark etmemizi sağladı. Bu sorumlulukları herkesin en iyi şekilde yapması gerektiğini böylece hayatın olağan akışında hiç farkında olmadan yaşamımızın kendiliğinden pozitif olarak gelişeceğini bizzat kendi hayatından örnekler vererek anlattı. Yaprak hocadan olumsuz bir cümle , emir cümlesi asla duyamazsınız. Olumsuz başlayan her şeyin olumsuz bitmeye mahkum olduğunu Yaprak hocamdan öğrendim. Bende eğitimci olmak istiyorum dediğimde bunu başarmak için çok güzel bir gönlüm olduğunu , hevesli bakan ve parlayan gözlere sahip olduğumu Yaprak hocamdan öğendim. Yaprak hocam’a hayatta güçlü yönlerimi ve gelişmeye açık yönlerimi kendi kendime güçlü sorular sorarak , emin adımlar atarak , kararlı duruş sergileyerek fark etmemde yardımcı olduğu için minnettarım. Kendisine en derin sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Ceyhun ÖZTAN, ING Bank / Teknoloji Ürün Yöneticisi
Yaprak Hocam ile yollarımız ‘’liderlik ve etkin yöneticilik’’ eğitimde kesişti ve ne kadar şanslıyım ki aynı yolda birlikte yürümeye devam ediyoruz. Değerli hocamla ilişkimizi şuna benzetiyorum; Bazı kitaplar vardır. Belki birisinin önerisi ile, belki ilgileriniz doğrultusunda yaptığınız araştırmalar sonucunda, belki de tamamen tesadüfen karşınıza çıkar. Her sayfasında hedefiniz doğrultusunda ufkunuzu açacak bilgilere ulaşır, ‘’evet, ne kadar da kolaymış, ben de yapabilirim’’ duygusu ile yeni sayfayı çevirmenin heyecanını yaşarsınız. Bu kitap size güç ve ilham verir. Yaprak Hocam benim için işte ‘‘O KİTAP’’. Her sohbetimizde kendisinin yeni sayfalarını çevirmenin heyecanını yaşıyorum. Sayfalarınızı uzun yıllar çevirmenin ümidi ve sevgilerimle
Semra ALTINDAL, Bilim Yaşam Okulları / Genel Müdür Yardımcısı
BAUSEM İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanluğı eğitim programında tanışma şansım oldu. Daha ilk derste çok farklı ve özel bir insan olduğunu hissettim çünkü ses tonu , konuşma şekli ve enerjisi beni çok etkiledi. Gerçekten bir eğitmenden öte , insanın kalbi ve düşünceleri ile bağ kurabilen , kendinizi tanımanızı ve iyi hissetmenizi sağlayan kolay kolay karşılaşamayacağınız biri. Tecrübesi , bilgisi ve özgüveni sayesinde dokunduğu her hayatta iz bırakacağından hiç şüphem yok. Güçlü sorular sormayı öğreterek bakış açımı değiştirdiğiniz ve tüm emekleriniz için ve teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle.
Ayça ALP
BAUSEM Liderlik ve Etkin Yöneticilik eğitiminde kendisini tanıma şansım oldu. İlk ders, ilk tanışmanın 20 dk sonrasında, son üç yıldır beni huzursuz eden ama farkında olmadığım gerçekle yüzleşmemi sağladı.Profesyonel anlamda yaşadığım bu yüzleşme sonrası adımlarımı daha emin ve ne istediğimi bilerek attım. Kazanımım çok büyük oldu. Eğitimci kişiliğinin yanında sizi dinlerken kalbinize ve hayatınıza dokunabiliyor. Enerjisi yüksek, güler yüzlü, profesyonel alanında uzman oluşu etkileyici kişiliğiyle beklentilerimin üzerinde bir eğitim deneyimim oldu. Dersler interaktif, rengarenk acaba şimdi ne yapacağız beklentisiyle geçtiği için zamanın nasıl geçtiğini anlamak çok zor. Bir eğitimci olarak kendisinden çok şey öğrendim. Teşekkür ediyorum Yaprak Hocam. Saygı ve sevgilerimle
Gülizar BOZKIR, Memorial Bahçelievler Hastanesi / Eğitim Hemşiresi
Artan belirsizlik, yoğun rekabet ve yetenek savaşlarının yaşandığı şu günlerde daha etkin yönetim ve liderlik yaklaşımı nasıl olmalı sorusuna bir süredir yanıt arıyordum. Herkesin diline pelesenk olan liderlik kavramına farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak istiyordum ve tabiki işini aşkla yapan birinden soruma yanıt almak istiyordum. Yaprak hocamla tanışmamızda bunun üzerine oldu. Yaprak hocamdan aldığım Liderlik Eğitimi sadece eğitim olmakla kalmadı ve davranışlarıma da yansıyan bir uygulama süreci oldu. Benim için bazı noktalarda dönüşüm yaşandı hayatımda diyebilirim. Ayrıca ortaya çıkardığınız başucu eseri olan Güçlü Soru Sorma Sanatı kitabınız da ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olduğunuzu hissettirdiğiniz değerli bilgilerinizi paylaştığınız muhteşem bir eser. Tüm katkılarınız için sonsuz teşekkürler ve her daim iletişim halinde kalabilmek dileğiyle hocam.. Sevgi ve Saygılarımla.
Merve HANOĞLU, Electrolux / İnsan Kaynakları Uzmanı
Kendinize bir iyilik yapın! Çok uluslu bir teknoloji firmasında IT bölüm yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarımız, yöneticilerimiz hemen hemen tamamı sektörün liderleri ve ziyadesiyle parlak beyinler. Teknoloji sektörünün de getirdiği başdöndürücü hız ve rekabet ortamında daha etkin bir lider ve yönetici olabilmek için ne yapmak lazım sorusu kafamı her zaman meşgul etmiştir. Böyle bir sektörde ve lider bir firmada işinizi tam yapmak sizden beklentilerin sadece küçük bir yüzdesine erişebilmenize olanak sağlayabilir. Beklentilerin üzerine çıkmak ve nasıl daha etkin bir lider yönetici olabilirim hakkındaki arayışlarım sürerken, Eylül 2018 yılında “Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik ve Etkin Yöneticilik Programı” ile tanıştım. Program detaylarını ve dersleri incelediğimde etkin yöneticilik, liderlik, çatışma yönetimi, takım çalışması, vizyonerlik gibi tam da aradığım konu başlıkları olduğunu gördüm, hiç düşünmeden kayıt oldum. Program ilerledikçe birbirinden ilginç ve değerli hocalarımız ile iyi donatılmış derslerin yanında, yine çok değerli hocamız Sn. Yaprak Baran Tecir ile tanışma fırsatını tüm sınıfça yakalamış olduk. Yaprak Hocamız ile yaptığımız daha ilk derste tamamen bize ilham verici, motive edici ve bizi farklı düşünmeye sevkeden, hareket etmeye cesaretlendiren sıradışı bir karakter ve öğretiyle tanıştığımızı anlamıştık ! Yaprak Hocamız’dan edindiğimiz bilgiler ve sınıfça uyguladığımız atölye çalışmaları sayesinde olaylara, kişilere bakış açım tamamiyle değişti. Öğrendiğimiz yöntem ve teknikleri hem iş hem de özel yaşantımda gayretle uygulamaya özen göstermeye başladım. Başarıya giden yolda bu öğretilerin oldukça faydalı ve bir o kadar da verimli olduğunu zaman ilerledikçe sıklıkla gözlemliyorum. Bizlere bu tecrübeyi yaşatan, öğretileri ve dokunuşlarıyla değer katan Sn. Yaprak Baran Tecir Hocamıza teşekkürlerimi bir borç bilirim. Gerek iş ve gerekse özel hayatında değişimi hedefleyen herkesin yolu umarım birgün Yaprak Hoca ile kesişir. Haydi siz de kendinize bir iyilik yapın !
Abdullah KAPLAN, Microsoft Türkiye / Bilgi İşlem Müdürü
Kısa süreliğine bile tanıdığın insanın hayatınızı nasıl etkileyeceğini, farkındalığınızı nasıl belirleyeceğinizi ve potansiyelinizi açığa çıkarmak istiyorsanız kesinlikle tanışılması gereken bir insan. Bazı insanlar vardır ki insanın hayatında dönüm noktalarını belirler bu ister kariyer ister özel hayat olsun, Yaprak Baran Tecir benim için öyle bir insandır. Umarım kendisinden tekrar eğitim alma fırsatı bulurum.
Alican KARAMAN, ADO Madencilik / Satış & Pazarlama Uzmanı
Dr. Yaprak BARAN TECİR Hanım ile birlikte kurumumuzda ilk olarak 2014 yılında yönetici ekibimize 2 gün süreli Yönetim Becerilerini Geliştirme ve ardından Zaman ve Stres Yönetimi eğitimlerini gerçekleştirdik. Kendisi ile yine aynı yıl sorumlu ekibimize 1 gün süreli Bireysel Kalite ve Farkındalık Yönetimi eğitimini tamamladık. Kendisinin güçlü koçluk bilgi ve deneyimini eğitimlerine yansıtması, akademik kimliği ve eğitim sonrası tüm ekiplerimizin yüksek motivasyonla ayrılmaları, Yaprak Hanım’ın ne kadar etkili ve ilham veren bir eğitmen olduğunu memnuniyetle bizlere göstermiştir. Bu memnuniyetin bir yansıması olarak 3 yıl sonrasında, 2017 yılında, kendisi ile tekrar bir araya gelerek müdür ve yönetici ekiplerimize 2 gün süreyle Lider Yönetici Yolculuğu eğitimini gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemlerdeki eğitim planlamalarımızda kendisi ile tekrar bir araya gelmeyi umut ediyor ve kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bilge YILDIRIM, Namet / İK İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim Yöneticisi
Sadece ‘’Liderlik Eğitimi’’ için gittiğim sertifika programında hayatımın en güzel tecrübelerini edindiğimi söyleyebilirim. Burada alabildiğim bilgi, edindiğim tecrübe ve kalıcı olsun diye yazılı hala getirdiğim notlarımın dışında bana kalan en güzel miras ‘’his’’ oldu..
Eğitimin en büyük kazananı bendim çünkü ‘’farkındalık’’ denilen ancak nasıl oluşacağını tanımlayamadığım şeyin ta kendisini artık benimsemiştim. Yoğun çalışma temposunun dışına çıkıp yıllar sonra bir sınıfta eğitim alma kararı benim için kolay değildi. Ancak eğitim esnasında anlatılanları analiz edip sınıftaki katılımcıları gözlemlediğim zaman neler yapabileceğimi farkına vardığımı söyleyebilirim. Kendimi bir birey olarak küçümsememem gerektiğini bu sınıf sayesinde öğrendiğimi itiraf etmeliyim. Yine en önemlisi, farklı bir konferansta duyduğum ‘’hayallerinize ulaşmak için hayal ortaklarınız olsun‘’ tavsiyesini fiziki ve mental olarak bu sınıfta bulmuştum.. Eğitiminin yanı sıra, eğitim dışındaki varlığından, dinleyici özelliğinden ve soru sorma sanatından etkilendiğim Yaprak hoca artık benim hayal ortağım olmuştu. Yine burada eğitimciler için ‘’hayata dokunuş’’ dediğimiz o ince nüansın kendi üzerimde şekillendiğini ve her zerreme dokunduğunu farkına vardım. Şimdi büyük hayallerim ve büyük hedeflerimin peşinden gidebilmek için büyük riskler alarak bir yolculuğa çıkıyorum. Hayal ortaklarım ve ‘’kendimi farkında olan ben’’ ile artık bu yolculukta yalnız olmadığımı biliyorum. Çok yakın bir dostumun çok kısa ama çok büyük olan tavsiyesi gerçek oldu; çevre paradan çok daha önemlidir.. Büyük kararlar vermek, büyük düşünmek ve büyük işler yapmak isteyebilirsiniz ama öncesinde bu isteklerin eyleme geçmesini engelleyen nedenleri keşfetmek gerekmektedir. Bu keşif ve henüz başında olduğum yolculuk için Sayın Yaprak Baran Tecir’e teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Semih BAYTOK
Yaprak Hocam ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin İK uzmanlık programında tanıştık. İyiki de tanıştık… İşini severek yapan, bilgisi ve yaklaşımı ile sizi aydınlatan ve hep yol gösteren tavrı ilginizi sürekli toplayabiliyor. Konuya hakimiyeti, akışkan ve detaylı anlatımı ile örnek alıp dinlemek çok keyifli. Bilgiyi tam olarak dinleyene tüm detayları ile iletebilen bir iletişim yöntemi var. Katıldığım tüm eğitimlerinde keyif aldım ve bilgi ile donandım. Sevecen yaklaşımı ve dinlediğinizde konuyu içselleştirmeniz için kendinize “Güçlü Sorular “ sorma cesareti veriyor. Kendisine bana kattıklarından dolayı çok çok teşekkür ederim. Sevgilerimle
Nazmiye ARSLAN, OXXO / İK ve Eğitim Sorumlusu
Bitmek bilmeyen Azmini ,enerjisini ve heyacanını imrenerek izlediğim , girişimci kimliğiyle yeni projelerin peşinden soluksuz koşan güçlü bir kadın , başarılı bir Anne aynı zamanda etrafındaki insanların hayatlarına yaptığı dokunuşlarıyla her zaman sitayişle bahsedeceğim yüreği güzel bir insan.
Melike PEKBAHADIR, Haberler.com / İK Yöneticisi
Yaprak Hanım’la yönetici mentorluğu kapsamında bir araya geldik. Birlikte çalıştığımız dönemde ekibi ve sorumlulukları büyüyen bir yönetici olarak odaklanmam gereken alanlar hakkındaki farkındalığımın artmasına büyük katkısı olmuştur. Koçluk ve mentorluk süreçlerinde süreklilik önemlidir; bu kapsamda, kendisine kolaylıkla ulaşabiliyor olmak ve mentorluk görüşmelerimiz sonrasındaki takip çalışmalarında dijital platformlar üzerinden sürekli desteğini alabilmek benim için son derece kıymetliydi. Destek ve katkıları için Yaprak Hanım’a çok teşekkür ediyorum.
Sibel DAĞDEVİREN, Danone / İnsan Kaynakları Profesyoneli