Bazı insanlar işaretlere inanırlar. Akıllarına bir şey geldiğinde ya da bir karar vermeleri gerektiğinde işaretlerin kendilerine yardımcı olacağını düşünürler. Ancak burada oyunun kuralı, neyi aradığını bilmek ve arananlar bulunduğunda ne yapılacağına karar vermektir.  İşaretlerle ilgili başka bir şey de, onların her yerden gelebileceğidir. İşaretler küçük ve ince ya da çok göze çarpar nitelikte bile olabilir. Radyoda çalınan bir parça, bir arkadaşın yorumu ya da tanık olduğunuz bir olay kadar basit olabilir.

Hayatın bize sunduğu işaretleri anlamayı öğrenirken çok aydınlatıcı bir süreçten geçebiliriz. Bu işaretlere göre yaşamak kolay olmayabilir, ancak şu zamanda en gerekli şeylerden biri. Peki bu işaretlerin ne anlama geldiğini nasıl anlayabiliriz? Bir şeyin gerçekten işaret olup olmadığını anlamak nasıl mümkündür?

Dikkat verin. Hayatın size gösterdiği işaretleri bulmadaki en önemli şeylerden biri, hayatın ve yaşadığınızın farkında olmaktır. Bu, her bir küçük şeyi detayıyla incelemek demek değildir, ancak modeller seçmek ve tabloda uygun olmayan noktaları bulmayı gerektirir. Bir şeyi aradığımızda hiç aklımıza gelmeyecek bir yerden çıktığını görmüşüzdür sıklıkla ve çok karmaşık olduğunu düşündüğümüz için de gözümüzün tam önünde olan şeyi göremediğimiz de olmuştur. Peki günlük yaşamda karşılaştığımız durumlarla işaretleri nasıl bağdaştırabiliriz? Gördüğümüz bir kelebek, her bir anı kontrol etmeye çalışmaktan ziyade hayatın ya da rüzgarın bizi taşımasına izin vermektir. Arıza yapan bir tren, gelecekteki seyahat planlarının bozulması anlamına gelebilir. Küresel olarak büyüyen bir şiddet, dünya çapında devam etmekte olan bir sosyal sorunun işaretidir. Dikkat verin, modelleri gözlemleyin ve bunların hayatınıza nasıl yansıdığını kavramaya çalışın.

Kalbiniz size rehberlik etsin. Evrenin size bir şeyler öğretmesine izin verin. Kapılarınızı evren ve derslerine açın. Hayatınızın tatsız tuzsuz olduğunu fark ettiğiniz takdirde de bir ders almış olabilirsiniz, ancak öğrenme ve büyüme şansını isteme konusunda çekinmeyin.
Her işaret bir fırsattır da. Önemli olan bunu yakalamak, gözden kaçırmamaktır. Önyargılı olmayın. Başkalarının fikirlerinin kişisel yolculuğunuzu etkilemesine izin vermeyin. Evrenin size öğretmeye çalıştığı her şey, başka insanların anlayacağının ötesindedir, bunu unutmayın. Bunlar sizin kendi derslerinizdir. Bu, bir bakış açısı ve başka birinin bu bir şeyler söylemesi gerekmediğine kalbinizle inanma sorunudur.

Hayatınızdaki işaretleri arayın! Bu işaretler, yolunuzu bulmanıza fazlasıyla yardımcı olacaktır. Evren, her şeyi sizin için yolunuza dizmekte. Tek yapmanız gereken kapılarınızı açık tutmaktır.