Potansiyelinizi ortaya çıkarmanın 5 yolu

Potansiyelimizi ortaya çıkarmanın beş yolunu buldum:

 1. Karşı tarafta merak uyandırın:  İnsanlarla tanışır tanışmaz karşı tarafa özgeçmişinizi anında göstermeyin. Kim olduğunuz ve ne yaptığınızı paylaşmak kötü bir şey değil, fakat nerede durmanız gerektiğini ve karşı tarafın soru sorması için izin vermeniz gereken zamanı iyi bilmelisiniz.

2.Dikkatli dinleyin:İster inanın ister inanmayın, ne işle uğraştığınızı sorsalar bile hemen ardından yapılan sohbet sizin hakkınızda değildir. Karşı tarafın sohbeti yönlendirmesine müsaade edin. Onları tanıyın, yaşadıkları zorlukları öğrenin ve hayattaki hedeflerini keşfedin. Gözlerinizle dinlerken vücut dillerini gözlemleyin. Gizli duyguları hissederek nelerden bahsetmediklerini keşfedin.

3. Açık açık paylaşın: Sağlamakta olduğunuz ürününüz veya hizmetiniz karşı tarafı istediği yere götürüyorsa açılmanın zamanı gelmiştir. Bağlantı kurabilecekleri gerçek hayat hikayelerinizi paylaşarak sohbeti kişileştirin. Buna ek olarak, lütfen hevesli olun. Hiç kimse hantal bir kişiyi işe almak istemez.

4. Kendiniz olun: Yapmacık olmanın sırası değil. Onun yerine tamamıyla dürüst olmanızın tam sırası. Yapmacık insanları görmek, bir bardağın diğer tarafını görmek kadar kolaydır. İletişiminizi kullanarak çözümleri beraber üretin.

5.Kendinizi gösterin: Dik durarak kendinize olan güveninizi gösterin. Tecrübelerinizde, becerilerinizde, ürününüzde kendinize olan güveninizi karşı tarafa yansıtın.